Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Co je microblading?

Obočí je korunou obličeje. Jeho tvar může váš výraz naprosto změnit. Samozřejmě, že i jeho tvar podléhá módním trendům, jen za posledních několik let se nosilo obočí extra tenké, pak naopak velmi přirozené a husté až nad kořenem nosu srostlé, a dnes se jeho tvar pomalu zase zmenšuje a hustota redukuje. Ke korekci tvaru můžeme použít různé kosmetické vychytávky, tužky, fixy či stíny na domalování. Aby obočí vypadalo přirozeně, je nutné mít určitou zkušenost a především tomu každé ráno věnovat čas. Ne každá žena je natolik zručná, aby výsledek tohoto procesu vypadal přirozeně. Navíc ne všechny jsme schopny správně odhadnout podobu obočí, která nám nejvíce lichotí. Pokud někdo svoje obočí dlouhodobě vytrhával, časem se může stát, že se vlasový folikul zcela zničí a chloupek už nevyroste. To platí nejen o chloupcích, které rostou úplně mimo linii obočí, ale často i o omylem vytržených chloupcích z obočí a mohou tak vzniknout nevzhledné lysiny. Na všechny tyto „obočové“ katastrofy má moderní kosmetický průmysl lék. A tím jsou metody semipermanentního makeupu.

Tzv. mikcoblading neboli vláskování je metodou s nejpřirozenějším výsledkem. Pomocí malinkých žiletek se do svrchních vrstev kůže malují jednotlivé chloupky obočí. Výhod vláskování je hned několik: již zmiňovaný přirozený efekt nejen z dálky, ale i z blízka. Díky použitým analgetikům je vláskování téměř bezbolestné. Existuje mnoho různých pigmentů, které se dají vzájemně míchat tak, aby tatérka dosáhla odstínu co nejbližšího vaší přirozené barvě obočí. Není třeba aplikovat barvu na celé obočí, lze dotetovat jen jeho část či dokonce jen zakrýt zmiňované lysinky po vypadaných chloupcích. Hojení po microbladingu je velice rychlé, dochází pouze k odlupování malinkých šupinek pokožky, netvoří se žádné stroupky, můžete tedy hned po zákroku „mezi lidi“.

Vláskování se často kombinuje s takzvaným pudrovým obočím. Tatérka po dokončení hlavní práce microbladingem obočí ještě vystínuje, zejména u kořene nosu a na konci obočí, aby byl výsledný efekt co nejlíbivější.

V kvalitním salónu je součástí procedury nejen prvotní konzultace a navržení nejvhodnějšího tvaru pro váš obličej (bohužel, ne každému sluší to, co Jenifer Lopez), ale také korektura, kterou je nutné provést přibližně 4 – 6 týdnů po zákroku. Tehdy se také ustálí barvy na svou finální podobu.

Obě metody patří mezi semipermanentní makeup, jejich trvanlivost se pohybuje okolo 1,5 – 2 let. Pak je možné zákrok opakovat ve stejném rozsahu anebo, pokud se změní trendy či vaše preference, také zcela jinak.

Fotografie