Nejlepší by bylo žádnou modřinu nemít, ale když jste nešikovně uklouzli, když jste lezli z vany, stane se. Pokud se ve vašem okolí navíc najde rýpal, který šťourá a utrousí na vaší modřinu i pár nejapných poznámek, je vám trapně. Kdo nosí brýle, má v tomto ohledu trochu štěstí. Celkový dojem dokážou malinko roztříštit a odpoutat pozornost, ale ..monokl vidíte vy, což znamená, že je patrný i pro ostatní a vy se cílené kamufláži zkrátka nevyhnete.
Tipy, jak modřinu zamaskovat
Než na obličej začnete dávat všechno možné v podobě make-upů, očních stínů, korektorů a další kosmetiky, uvědomte si, že výsledný efekt vás neohromí. Modřina není jen jedna prasklá fialová žilka, ale skutečně rozlitý flek, který je o dost větší.
Navíc může být i oteklý! Prvně se tedy věnujte tomu, jak otok splasknout. Chladivé gely, octové obklady i rady našich babiček se vám teď budou hodit. Tvář musíte ledovat. Když jste připraveni a vaše tvář vypadá celkem slušně, jdou na řadu korektory, žádné jiné make-upy ani oční stíny - ty vše jen zhorší.
Intenzitu modré modřiny dokáže utlumit oranžová barva
Tuhý korektor v meruňkovém nebo broskvovém nádechu viditelnost modřiny sníží. Je však důležitá i technika nanášení. Prsty rukou vám v závěru moc nepomohou, korektor budete mít všude, jen ne na modřině. Výtečnou pomocí je tenký štěteček podobný těm, co se vyrábí na rty. Modřinu s ním zamaskujete daleko lépe.
Prsty můžete na místo jen lehce poklepat, aby se barva do tváře řádně vpila, ne jimi místo retušovat, na to máte právě ten štěteček! Hotové dílo zafixujte houbičkou s transparentním, na oko téměř neviditelným pudrem. Ten tu plní úlohu ochranou, aby vám korektor pod pudrem déle vydržel. Pokud přece jen máte pocit, že s tímto pocitem vyjít ven nechcete, odpoutejte pozornost pestrým oblečením.