Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Joppa Logistics s.r.omezinárodní přeprava kusových zásilek.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Našemimčo.cz - kojenecké oblečení a potřeby.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Naučte se používat make-up, který se k vám hodí

Zapomeňte na rady své kamarádky a vyberte si make-up, který bude pasovat vám. Každá žena má jinou pleť, i proto bychom měli dávat pozor, po kterém make-upu v obchodě sáhneme. Co vlastně znamená tvrzení, jiná pleť? Je tím míněn hlavně její druh (normální, mastná, smíšená), ale i třeba přirozená barva pokožky. V praxi tak zjistíte, že jste si sice koupila make-up, ale máte špatný odstín nebo vám dělá mastnou pleť. Nejsou to drobnosti, protože takový make-up vám bude doma ležet netknutý a vy v něm máte peníze. Společnými silami se podíváme, jak to s těmi make-upy je, chcete?

Odstín make-upu

Make-up by měl korespondovat s barvou vaší pleti. Je to záruka, jak vypadat přirozeně. Nejhorší je, když chce žena za každou cenu snědší pleť, na obličej si nanese tmavý odstín a krk nechá světlý. Vznikne dojem „masky“, která v závěru působí spíše úsměvně. Make-up je potřeba vyzkoušet, v horším případě na ruce, v tom lepším přímo na obličeji. V prodejnách naleznete make-upy s názvem „tester“, můžete je bez obav použít. Jde ovšem i o osvětlení prodejny, na denním světle může být odstín nepatrně odlišný. Vzorek v hliníkovém sáčku je nejlepší, protože si ho odnesete domů. Ne všude se tak děje.

Typ pleti

Máte suchou a citlivější kůži? Zvláčňující make-up lehké konzistence je tím pravým. Pokožce dodá potřebnou vláhu a současně jí ochrání před okolními vlivy. Zvládne i projasnit, což je další plus. Mastnější pleti bude zase vyhovovat matující a krycí make-upy. 

Jen pozor, abyste svou pleť přílišným krytím nedokonalostí neudusila. Pleť potřebuje dýchat, jinak se ucpou póry a o slovo se začne hlásit i nevzhledné akné. Pudrové a pěnové make-upy jsou ideálním pomocníkem. Make-upy s matujícím účinkem zabrání mastnému vzhledu kůže. 

Starším ženám se nabízí anti-aging kosmetika, která neopomenula ani na make-upy. Dobře kryjí a obsahují i něco navíc - speciální složky pro regeneraci, vypnutí a výživu pleti. Roli tak jistě sehraje i kvalitní značka, která je sice dražší, ale zase se nesetkáte s žádným negativem, což se v závěru vyplatí.