Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Zajímavé tipy pro vaše nehty

Chcete mít stylové nehty, ale nechcete za ně platit zbytečně moc peněz v kosmetickém salónu? Je tu řešení, které vás nadchne jednoduchými postupy, přesto s maximálním efektem! První, co každou z nás napadne, je zřejmě lakování nehtů. Jenže i v tom má mnoho žen značné mezery. 

Věděla jste o tom, že existují speciální tyčinky s kuličkou, které vám pomohou nehty dozdobit? Jmenuje se „spot swirl“, slouží k úpravě a zdobení nehtíků přesně podle vašich představ. Pokud si myslíte, že s ní na nehtech vytvoříte pouze puntíky, mýlíte se. Lze s ní okouzlit i francouzskou manikúrou, nejrůznějšími liniemi a v neposlední řadě i kamínky. 

Další šikovný pomocník je speciální nail artový štěteček (tenčí, než klasický). Pomocí něho nepřetáhnete a domalujete si okraje nehtu třeba i jinou barvou. Záleží na vaší fantazii.

Nezapomeňte na podkladový lak

Nehty potřebují správnou péči. Nestačí jen nanést vrchní vrstvu laku. Pod make-up je také lepší použít podkladovou bázi, tak proč ne u nehtů? 

U laků na nehty je to vrstva, která je chrání před zežloutnutím. Pigmenty z vrchní vrstvy laku, nehty absorbují a ve výsledku je ničí. Nezahrávejte si však ani s vrchní vrstvou laku, raději zvolte kvalitní lak na nehty, i když máte podklad. Lak na nehty by měl něco vydržet a ne se hned oprýskat. Tip na dlouhou trvanlivost naneseného laku zní: „Nanášejte lak i přes hranu a okraj.“ Odlakovač v tužce vám hravě usnadní odstranění nedokonalostí. 

Prodlužování nehtů

Pokud vyloženě netoužíte po umělé parádě, zkuste jednoduchý tip. Máte baculatější prsty a menší kulatější nehtová lůžka? Lak na nehty naneste tak, aby vám nezasahoval k jeho okrajům. Nechte tu tak 2 mm místa z každé strany a uvidíte, že optický klam skutečně funguje. Když přece jen chcete nehty skutečně delší, je potřeba zajít do studia. Vybírejte si jen ta osvědčená, ať jsou vaše nehty i nadále pevnými a silnými. Není nic horšího, než rozleptaná kůžička v okolí, bolestivost nehtového lůžka a nevzhledné roztřepené nehty. 

Razítkování

Moderní technikou je i stamping, z anglického překladu razítkování. Stačí si jen zakoupit speciální lak, který má tu správnou hustotu oproti běžnému laku, nanést na razítko, setřít přebytečnou vrstvu z okrajů a přitisknout na nehet - výsledek bude zaručeně perfektní. Na trhu jsou k dostání razítka se stěrkou nebo razítkovací destička s dekorem. Obtisknutý motiv vaše nehty oživí a dodá na originalitě.