Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Joppa Logistics s.r.omezinárodní přeprava kusových zásilek.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Našemimčo.cz - kojenecké oblečení a potřeby.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Čištění kusových koberců

Nadýchaný koberec, zářící barvami, na kterém si hrají děti. Měkký a teplý, po kterém se rádi projdete bosí. Takový koberec vytváří nezaměnitelnou domácí atmosféru.

Vysoké nároky na perfektní vzhled a čistotu koberců jsou kladeny také v prostorách, které jsou vystavené větší koncentraci osob, jako jsou například kanceláře, hotelové pokoje, školy, školky, divadla, kina a jiné podobné organizace.

Jak mít koberec stále jako nový, který udělá dojem a je čistý a bezpečný? Doporučujeme koberec alespoň dvakrát ročně hloubkově vyčistit. V našem článku vám vysvětlíme proč.

Proč si nechat vyčistit koberec odborníkem

Pravděpodobně jste slyšeli babské rady typu, na zašlé skvrny na koberci pomůže sůl, nebo jedlá soda a ocet. Ano, jistě tyto domácí prostředky alespoň částečně pomohou. Skvrny a výraznější znečištěná místa jsou také většinou tím důvodem, proč začnete přemýšlet o nutnosti profesionálního čištění.

Hloubkové čištění koberce by mělo být prováděno, jak je uvedeno výše, minimálně dvakrát ročně. V koberci se usazují prachové částice, které se klasickým vysáváním nepodaří všechny důkladně odstranit. Vysavačem totiž odstraníte pouze povrchové nečistoty.

Dalším důvodem jsou roztoči, plísně a bakterie. Pokud jde o roztoče, ti se primárně vyskytují v matracích a čalounění, ale můžeme je naleznout i v blízkosti postelí a sedacích souprav. Vysávání a případně větrání pomůže k eliminaci těchto nežádoucích společníků, ale k jejich odstranění je nutné důkladné proprání vlákna a profesionální hloubkové čištění.

Jaký je náš postup čištění kusových koberců

  • Nejprve váš koberec důkladně prohlédneme, změříme, zjistíme z jakého materiálu je vyroben a zhodnotíme jeho stav. Podle toho zvolíme nejvhodnější metodu čištění.
  • Váš koberec zaevidujeme a určíme cenu čištění. Pokud bude třeba, spojíme se s vámi k odsouhlasení .
  • Pomocí speciálního zařízení odstraníme všechnu suchou mechanickou špínu
  • Dalším krokem je aplikace čisticího prostředku na viditelné skvrny. Přípravek se v těchto místech vsákne do vláken, kde může intenzivně působit
  • Následuje odmočení koberce ve speciální vaně s čisticím prostředkem zvoleným podle typu koberce
  • Na automatizované mycí lince proběhne základní praní. Pracovník koberec zkontroluje a podle potřeby proces praní zopakuje a případně dočistí skvrny.
  • K urychlení procesu schnutí bude koberec strojově vyždímán. Dosoušení probíhá v naší sušárně.

Kdo jsme?

Jsme specialisté v péči o koberce a čalouněný nábytek. Naši zaměstnanci jsou zkušení profesionálové, obsluhující nejmodernější čistící techniku. K ošetření koberců používáme pouze kvalitní, šetrné a hypoalergenní přípravky.

Zajistíme čištění kusových koberců, které provádíme po celém území ČR. Doprava je u nás vždy zdarma. Koberce vyzvedáváme jednou týdně na smluvených sběrných místech. Pokud nemáte žádné poblíž, vyzvedneme koberec u vás doma a za sedm dní ho budete mít zpět.

Chcete se dozvědět víc a chcete vidět, jak takové profesionální čištění vypadá? Zajímá vás, co dalšího vám můžeme nabídnout? Pro více informací nás kontaktujete na www.vycistime.to.

Fotografie