Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Joppa Logistics s.r.omezinárodní přeprava kusových zásilek.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Našemimčo.cz - kojenecké oblečení a potřeby.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Jak vybrat daňového poradce

Nabídka služeb pro podnikatele je v dnešní době skutečně pestrá. O jejich užitečnosti se dá leckdy pochybovat, některé z nich jsou ovšem takřka nepostradatelné a dokáží ušetřit nejen čas, ale i peníze.

Do této skupiny patří služby daňového poradce. Žádná firma, ani ta, kterou tvoří jediný člověk, není příliš malá na to, aby si daňové poradenství mohla dovolit. Navíc s daňovým poradcem se vám prodlužuje lhůta na podání daňového přiznání o několik měsíců.

A podle čeho dobrého daňového poradce vybrat? Nejjednodušší cesta k dobrému daňovému poradci vede přes doporučení od někoho, komu věříte a kdo jeho služby už využívá. Pokud žádné takové doporučení nemáte, zkuste se držet následujících bodů.

Pro začátek si můžete prohlédnout seznam daňových poradců na stránkách Komory daňových poradců ČR, všichni zde totiž musí být registrováni a musí složit příslušné zkoušky. Ověřte si, že vámi vybraný poradce je jejím členem a má všechny potřebné certifikace a také vzdělání. Totéž je dobré vědět také u případných zaměstnanců daňové firmy, pokud je jich více. Přece nechcete, aby zrovna vaše daňové přiznání někdo zpackal. Výhodou může být, pokud vámi vybraný poradce pracuje pro firmy, které se podobají té vaší ať už velikostí či zaměřením. Přece jen spravovat účetnictví jednoho živnostníka je něco jiného, než pečovat o firmu s desítkami zaměstnanců. Čím více zkušeností s „vaším“ typem podnikání, tím lépe pro vás. Před navázáním spolupráce si také zjistěte, jaké služby váš poradce nabízí a kolik si za ně účtuje.

Svou roli může hrát také poloha kanceláře daňového poradce vůči poloze vaší firmy. Čím blíže, tím lépe. Ušetříte čas i peníze za pohonné hmoty.

Svou roli hraje také fakt, zda je vybraný poradce ve svém oboru úspěšný, nebo se za ním vlečou problémy a nedořešená přiznání. Poradci by měli být pojištění, aby byli jejich klienti krytí, ale stejně je řešení jakýchkoli prodlev nebo chyb v daňovém přiznání nepříjemnou komplikací.

Fotografie