Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Joppa Logistics s.r.omezinárodní přeprava kusových zásilek.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Našemimčo.cz - kojenecké oblečení a potřeby.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Pořídili jste si tetování? Naučte se o něj pečovat

Tetování je zásah do kůže, který se nám postará o stylovou ozdobu, ale také může přinést trápení. Drobné oděrky mohou být také vstupem infekce. Po tetování je velmi důležité dodržet zásady, které vám tatér klade s důrazem na srdce. Neříká to jen tak nadarmo, proto neberte jeho slova na lehkou váhu. 

Kdy odstranit fólii

Fólie může být na tetování ještě pár hodin po aplikaci, cca 4-5 hodin, poté už by se tetování mohlo zapařit. Pokud vám však tatér dělá kérku navečer, nechte si jí na noc. Záleží, jak moc potřebujete ten den ještě fungovat. V noci se kůže tolik potit nebude. Když fólii odstraníte, je potřeba kérku důsledně omýt. K ruce vám přijde vhod antibakteriální mýdlo, teplá voda v závěru se studenější, krásně se stáhnou póry v pokožce. Rozhodující je styl sušení. Kůži nedřete, můžete si odrolit barvu, což by nevypadalo hezky a ještě by vás čekalo možná nějaké to předělání. Udělejte to jemně a kůži nechte doschnout vzduchem. Čisté ruce a ručník jsou základ, to zřejmě připomínat ani nemusíme. První noc je lepší tetování opět zabalit do fólie, ale nové a plně funkční. Záleží na každém tatérovi, někdo vám řekne, že je to již zbytečné.

Kdy a jak začít pokožku promazávat

Pokožku promazejte cca od druhého až třetího dne dle stavu kůže. Pokud je suchá, tak raději již druhý den. Po tuto dobu je nutné omývat místo jen vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem. Když si chcete dát celkovou sprchu, tak hraje roli i místo tetování - tu část vynechat. Sprchové gely jsou dráždivé. Po omytí se oblečte do čistého a hlavně volnějšího oblečení. Kůže musí dýchat a ne se dusit, potit, atd. Vyrážka by byla jistě nepříjemná. Krém se nanáší v tenké vrstvě a vtírá se lehkými tahy. Jsou k tomu přímo určené produkty, nic jiného, co vám nedoporučí tatér však nepoužívejte. 

Tetování se vám začne malinko loupat od druhého dne, ale je to normální, pokud je obrázek nebo nápis stále vidět. Intenzivní černá barva lehce bledne. Když se vám něco nezdá, konzultujte to se svým tatérem. Pokračujte v promazávání pokožky asi týden a krém dávejte tak 2 x denně. Vyhněte se prachu a nenamáhejte se, pokožka potřebuje klid. Rozhodně platí i zákaz slunění, saunování, návštěva koupališť a bazénů.