Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Joppa Logistics s.r.omezinárodní přeprava kusových zásilek.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Našemimčo.cz - kojenecké oblečení a potřeby.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Styl japonských účesů

V japonských účesech je ukryto trochu složitosti, ale výsledný efekt rozhodně stojí za to. Pojďme se ohlédnout do minulosti, kdy se těmito drdoly pyšnily Japonky. Gejši neměly jednoduchý život a pod tíhou jejich účesů již vůbec ne! Dřeváky, kde se jim mačká noha a deformuje klenba, práce na rozpáleném slunci a jedinou útěchou vějíř, tak tyto poznatky si zřejmě do praxe nechcete odnést, ale ono to tak skutečně bylo. 

Pod kimonem se skrývají drobné ženy s muší vahou, které musí vše zvládnout. My si z jejich života vezmeme pouze ty účesy, protože několik vrstev oblečení na sebe, a další nevýhody, bychom asi při své práci, my ženy, ani nechtěly. 

Nákup japonských doplňků do vašich účesů

Je jasné, že Japonky na temeni hlavy nosily příčesky. Pokud máte kratší vlasy, nevyhnete se jim ani vy. Je potřeba najít kvalitní parukářský obchod. To ovšem stále není vše. Japonky se mohou pochlubit i pestrými sponkami a jinými doplňky ve vlasech. Vlasové účesy v jejich stylu tak rozhodně nepostrádají originalitu. Jestli vám toto vše přijde moc komplikované, inspirujte se účesy přímo od císařského dvora i z běžného života Japonek.

Uhlazené a rozpuštěné nebo drdoly?

Rovné splývající vlasy vám budou slušet, když k nim zvolíte i adekvátní kosmetiku - porcelánový make-up a temně rudou rtěnku. Když máte vlasy kratší, nevadí, ale musíte se k nim jako Geisha nalíčit, jinak si vás s ní nikdo ani nespojí. Budete mít jen rozpuštěné vlasy! 

Co se týče japonských účesů, je jich téměř 300. Je tedy skutečně z čeho vybírat. I když se liší drobnými detaily, ne všechny se vám zalíbí a budou vám také sedět. Není drdol jako drdol! K městu Kjótu se pojí řada historických výňatků. Aristokratická společnost zde měla svá sídla a účesy tu skutečně znamenaly barevnost a kvalitu. Dnešní doba a styl účesů dává přednost spíše Tokiu, kde se módní vlna odehrává v mnohem volnějším stylu. 

Nejsou to jen upnuté drdoly, ale právě rozevlátější copy, culíky s mašlemi a jiná „Harajuku“ účesy. Pravda, jsou trochu šílené a s cukrovou růžovou působí na první dojem uměle, ale teenageři k této módě nemají výhrad. Naopak, nádech erotického svádění dodává těmto účesům rafinovanost. Nebojte se rozbalit lízátko na ulici a hrát si na malou holčičku, v Tokiu byste se v davu ztratila, ale u nás budete v tomto stylu nepřehlédnutelná! Na párty se můžete pokusit i o klasiku, která však v praxi znamená ne zrovna lehké zakomponování hůlek do účesu.