Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Joppa Logistics s.r.omezinárodní přeprava kusových zásilek.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Našemimčo.cz - kojenecké oblečení a potřeby.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Moderní bydlení ve staré chatě

Je to výzva

Zařídit si interiér tak, aby byl plně funkční, obsahoval všechny nutné prvky a zároveň byl hezký a líbil se vám, není snadné. Obvykle je to práce pro bytové designéry a i pro ně je to leckdy oříšek. Pokud máte velký dům, můžete si ho zařídit v podstatě jakkoliv uznáte za vhodné. Ale pokud máte jen malou chatku, o ploše například 30 metrů čtverečních, je to už pořádná výzva. Zvlášť pokud se rozhodnete jezdit na ni i se svými dětmi a přitom se netísnit jako sardinky v konzervě.

Inspirujte se

Možná bezmocně prohlížíte interiér chaty a přemýšlíte, jak na to. To, co v ní vidíte, zkrátka potřebujete. A přesto je toho vybavení i spotřebičů moc, tísníte se mezi nimi a máte sotva úzké cestičky pro průchod. Jde to vůbec nějak vyřešit? Asi se budete divit, ale jde. V současné době, kdy se do módy dostává bydlení v tiny house nebo maringotkách, je mnohem snazší zařídit si interiér v malé chatce funkčně, hezky a plnohodnotně.

Nejlepší je inspirovat se na internetu. Ať už zvolíte fotografie na vyhledávači, v magazínech zaměřených na bydlení nebo třeba na sociálních sítích, budete od první vteřiny žasnout, co všechno se dá vymyslet. A rázem pochopíte, že i u vás to může vypadat jinak – a možná vás to nebude stát ani moc peněz. Chce to jen dobře si promyslet, co kam umístit – a výsledek se dostaví sám.

Úložné prostory

To, co vám na chatě asi nejvíc překáží, jsou úložné prostory. Různé skříně jsou potřeba, protože někam musíte ukládat své oblečení, osobní věci a další předměty. Ale skříně zabírají hodně místa. Proto je vhodné udělat úložné prostory tak, aby nepřekážely. Pokud máte k dispozici schody do patra, je výhodné udělat skříňky pod nimi nebo doslova v nich. Totéž je skvělé, i pokud si postavíte spací patro.

A právě spací patro vám dává možnost mnohem lépe využít prostor vzniklý pod ním. Ten může posloužit jako obývák, místo pro hry dětí nebo se tam dá vtěsnat třeba i kuchyň.

Zmenšování

Trend zmenšování a minimalismu je dnes čím dál zřetelnější. A u menších nemovitostí má něco do sebe. Vážně potřebujete tak velkou kuchyň, která zabírá téměř polovinu chatky? Vážně potřebujete obří lednici? Nestačil by vám menší vařič a dřez bez odkladového prostoru? Co takhle zrušit závěsné skříňky a pověsit namísto nich police? A co když stará, velká kamna nahradíte malými krbovými kamny?

I drobné změny vám mohou pomoci získat více místa. Jen je potřeba více se nad tím zamyslet a dát tomu šanci. Výsledek vás rozhodně mile překvapí.

Přečtěte si také Superpotraviny – které to jsou a proč je jíst? nebo Nadměrné padání vlasů a jak mu zabránit

Fotografie