Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Joppa Logistics s.r.omezinárodní přeprava kusových zásilek.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Našemimčo.cz - kojenecké oblečení a potřeby.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Nadměrné padání vlasů a jak mu zabránit

Proč padají vlasy?

Neexistuje jen jeden jediný důvod, proč vám začnou vypadávat vlasy. A je nutné uvědomit si, že vypadávají přirozeně a neustále, ale jen v omezeném množství. Pokud vám vypadne okolo 50 až 80 vlasů za den, je to v normě. Ale sami poznáte, pokud jich začne najednou vypadávat víc. Projedete si kštici rukou a máte na ní mnoho vlasů? To už je nadměrné vypadávání.

Jeho příčina může tkvět v nemoci, jíž si právě procházíte – tělo je oslabené a přísun živin pro vlasy, které nejsou tak důležité, zkrátka omezilo. Vlasy ale mohou padat, i pokud máte například nedostatek minerálů či vitaminů, protože tělo je potřebuje využít jinde – a vlasy opět upozadí. Může se to stát i důsledkem náročného zacházení s vlasy – příliš je žehlíte, kulmujete, krepatíte... Nebo o ně špatně pečujete, špatným způsobem je myjete, moc si je při rozčesávání „rvete“ a tak dále.

Pomoc z lékárny

Moderní lékařství je naštěstí tak pokročilé, že běžné problémy s padáním vlasů vyřešíte raz dva, a to pouhou návštěvou lékárny. Přípravků proti padání vlasů tam najdete tolik, že nebudete vědět, po kterém sáhnout. Čím se řídit? Velikostí balení? Cenou? Složením? Pro laika je to složité a cena takových přípravků obvykle dosahuje 500 Kč i víc, což je docela dost. Proto je nejlepší poradit se přímo s lékárníkem. A než spoléhat pouze na tabletky, můžete je zkombinovat třeba i se speciálním šamponem nebo sérem proti padání vlasů.

Pomoc z přírody

Pokud nechcete podporovat farmaceutický průmysl, můžete se pro pomoc s padáním vlasů obrátit do přírody. Tedy k bylinkám, jak jinak. Nemusíte přitom být žádný mág, abyste s pomocí bylin svou hřívu zase oživili a zabránili jejímu řídnutí. Mezi nejdoporučovanější a běžně dostupné byliny patří kopřiva, bazalka nebo máta. Roste některá poblíž vašeho domova? Skvělé! Svařte ji a tímto odvarem si pak pravidelně oplachujte vlasy. Byliny jsou mocné a dodají vlasům potřebnou sílu.

Doplňky do vlasů

V době nadměrného padání vlasů není dobré trápit vaši kštici přílišným svazováním. Neboli – nechte vlasům volnost. Nesvazujte je do copů, příliš neutahujte culík gumičkou, dávejte si pozor na jakékoliv nadměrné natahování vlasů. Omezit byste samozřejmě měli i kulmování, žehlení a jiné procesy, které vlasům očividně ubližují. A i pokud si pak hodláte vlasy podobným způsobem ničit, měli byste jim to vrátit příslušnou péčí a starat se o ně natolik dobře, aby vám i při takové zátěži vydržely, nepadaly a neztrácely lesk a živost.

Přečtěte si také Jaké jsou nejlepší účesy na jaro? nebo Styl japonských účesů

Fotografie