Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Jaké jsou nejlepší účesy na jaro?

Čas na změnu

Je to zvláštní období, kdy jako by se vše obnovovalo, ožívalo, probouzelo se z nekonečného spánku. Letargie mizí, pošmourné počasí je pryč, na nebi je čím dál častěji slunce a na našich tvářích je čím dál častěji také úsměv. Pokud i vy máte pocit, že právě jaro je časem, kdy byste na sobě měli něco zásadního změnit, nejste sami. Někdo se rozhodne pro obměnu šatníku, jiní začínají cvičit a hubnout, další se věnují své zahrádce. A někdo vsadí na nový účes.

Touha po jednoduchosti

Jarní účesy spojuje zejména jedno téma – jednoduchost. Zima a mráz našim vlasům nedělají dobře, takže příchod jara je nejlepším časem na návštěvu kadeřnictví a snahu něco se sebou udělat. Někomu stačí jen zarovnat konečky, další lidé si dávají na vlasy novou barvu, jiní zkusí melír, další se odhodlají k radikálnímu střihu. Všechny tyto postupy ale spojuje jediné – touha po přirozeném, jednoduchém účesu, se kterým nebude moc práce, v němž se v jarních měsících budeme cítit dobře a který bude sedět k naší osobnosti.

Krátké vlasy

Krátké vlasy jsou v posledních letech čím dál populárnější. A to nejen mezi muži, ale i mezi ženami. Střih „na kluka“ je pohodlný, snadno se udržuje, není s ním moc práce – ale přitom se pomocí rafinovaného stylingu dá různě měnit a může vám dodat šmrnc a sexappeal. Krátké střihy jsou teď velmi módní a vypadají skvěle. Dodají vám mladistvější vzhled a změní vaši vizáž. Jen to chce hodně odvahy odhodlat se k tak radikálnímu kroku – a pokud náhodou nebudete spokojení, vlasy si vždycky můžete zase nechat dorůst (i když to nějakou chvíli potrvá).

Dlouhé vlasy

Úplným opakem jsou dlouhé vlasy, které upřednostňuje většina žen (a i některých mužů). Jde o ideální jarní účes, se kterým se dá dobře pracovat a může vypadat každý den úplně jinak. Dlouhé vlasy mohou být jednoduše zastřižené, působí přirozeně a pak už vám stačí jen pomoc žehličky nebo kulmy a rychle si z nich vytvoříte dokonale rovný účes, úžasné vlny nebo třeba zajímavé copy a jejich různé variace. Dlouhé účesy jsou ideální jarní volbou pro ty, kdo chtějí vypadat elegantně a sofistikovaně, ale zároveň si na nic nehrají a mají rádi svou přirozenost.

Bob

Pokud vám nevyhovují ani dlouhé ani úplně krátké vlasy, můžete podlehnout letošnímu jarnímu trendu, který velí stylizovat své vlasy do účesu bob. Název je trochu zvláštní, ale už jste se s tímhle sexy a zajímavým střihem určitě mockrát setkali. Jde o kratší sestřih, který si hodně pohrává s délkou jednotlivých pramenů vlasů i s jejich texturou. Starším ženám dodává mladistvější vzhled, mladším zase vyzrálejší. Boby jsou velmi různorodé, někdo je má krátké, jiný delší. Tyhle účesy se snadno udržují, působí stylově a velmi jednoduše se mohou upravovat do různých podob.

Přečtěte si také Studia estetické medicíny pomáhají stát se krásnějšími nebo Senior park v Olomouci.

Fotografie