Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Joppa Logistics s.r.omezinárodní přeprava kusových zásilek.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Našemimčo.cz - kojenecké oblečení a potřeby.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Projezte se do krásy

Mořské ryby

Sladkovodní ryby sice u nás patří k velmi oblíbeným pokrmům, ale mořské druhy jsou výrazně zdravější. Proto odborníci doporučují jíst je až několikrát týdně. Smutným faktem ale je, že většina z nás si je dá jen párkrát do roka. Což je ale velká škoda, protože mořské ryby jsou cenným zdrojem bílkovin, obsahují polynenasycené mastné kyseliny, najdeme v nich vysoké množství jódu, vápníku, železa a také vitamin B. Díky tomu prospívají celkově našemu organismu. A i jejich vliv na naši krásu je nepopiratelný – konzumací mořských ryb totiž podporujeme pružnost a svěžest naší pokožky, stejně jako díky obsahu minerálů a vitaminů svědčí našim vlasům.

Syrovátka

Běžně asi syrovnátku nekonzumujete. A možná jste ji nikdy ani neochutnali. Není to totiž něco, co by se běžně prodávalo v supermarketu. Ale přesto ji lze koupit, například v sušené formě v lékárně. Syrovátka přitom vzniká při výrobě tvarohu nebo sýrů a obsahuje v sobě mnoho prospěšných látek včetně bílkovin, vitaminů B, C a E, vápníku, draslíku, sodíku, zinku nebo hořčíku. Pravidelná konzumace syrovátky rozhodně prospívá – pomáhá zklidnit střeva i žaludek, a dokonce likviduje celulitidu a vrásky. Ze syrovátky si přitom můžete udělat i vnější zábal či pleťovou masku a díky ní pomoci ke kráse i své pokožce.

Hlíva ústřičná

V lese ji sice běžně nenajdete, ale vypěstovat si ji můžete. Hlíva ústřičná je zvláštní dřevokaznou houbou, která v sobě má mnoho zdraví přínosných látek. Někdy se jí dokonce přezdívá elixír mládí.  Pomůže vám zlepšit imunitu a snižuje cholesterol. Pokud vás trápí nějaké plísňové onemocnění, hemeroidy nebo ekzém, i tady hlíva umí zázraky. Podle některých výzkumů pomáhá i při léčbě popálenin. A pokud jste zrovna nemocní, není konzumace hlívy ústřičné také na škodu, protože tělu pomůže v boji s bakteriemi i viry.

Olivový olej

Na smažení sice olivový olej není vhodný, ale například do salátů nebo jiných již hotových pokrmů se hodí skvěle. Nepatří sice k nejlevnějším, ale co do účinků se s ním nemůže rovnat žádný jiný olej. Olivový olej obsahuje esenciální mastné kyseliny, podporuje likvidaci škodlivého cholesterolu a likviduje tuky v našem těle. Pokud máte v těle zánět, i tady dokáže olivový olej dobře pomoci. A když se cítíte vyčerpaní, psychicky vyždímaní nebo fyzicky na dně svých sil, může vám právě olivový olej dodat nové fyzické i psychické síly. Plus vám dodá sebevědomí, protože budete vědět, že díky němu budete štíhlejší a krásnější.

Přečtěte si také Superpotraviny – které to jsou a proč je jíst? nebo 7 faktů o našich nehtech.

Fotografie