Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Joppa Logistics s.r.omezinárodní přeprava kusových zásilek.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Našemimčo.cz - kojenecké oblečení a potřeby.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Gelové nehty a jejich rizika

Co jsou gelové nehty

Nejprve si upřesněme, co jsou to gelové nehty. Jak už z jejich názvu plyne, nejde o přirozené lidské nehty, ale o napodobeninu vyrobenou ze speciální hmoty trochu připomínající gel. Často si je můžete prohlížet ve výlohách a na pracovních stolech manikérek a nadšeně obdivovat jejich designy. Stačí pak už jen na některý ukázat a nehet rázem sedí na vašem vlastním – a vypadá jako by skutečně byl váš. Je to rychlé, efektní a mnoha ženám se to líbí natolik, že gelovým nehtům propadly a nechávají si je dělat neustále. Což ale není bez rizika.

Nebezpečí z UV lamp

Gelové nehty se na přirozené nehty lepí speciálním přípravkem, který zatuhne pomocí nasvícení UV lampou. Je to jednoduchý a pohodlný princip. A nikdo za ním nevidí nic podezřelého. Jenže existují studie, které před používáním těchto lamp varují a nabádají, aby s nimi nebylo takto svíceno na lidskou kůži. Podle některých výzkumníků totiž jejich UV světlo působí na tělo podobně jako solárium – a může zvyšovat riziko vzniku rakoviny kůže.

Oslabené nehty

Další riziko je tu pro samotné nehty. Gelové nehty sice vypadají působivě, ale to neznamená, že stejně nadšené jsou z nich i lidské nehty. Ty totiž ztrácí své přirozené prostředí, nemohou „dýchat“ a tísní se pod vrstvou gelu. Což mimo jiné znamená, že se postupně poškozují a slábnou – a to doslova. Pokud si necháte gelové nehty aplikovat jednou za čas, až tolik to vašim nehtům neuškodí. Pokud je ale máte neustále, tak to nehty ničí natolik, že až je jednou odstraníte, budete se divit, co vám z vašich kdysi krásných nehtů zbylo.

Nutnost doplňování

Pokud si necháte dát například permanentní make-up, je to víceméně trvalé řešení. U gelových nehtů je to jinak, protože lidské nehty neustále rostou. Což znamená, že se s nimi posouvá i gelový nehet a na zadním okraji vzniká nehezký odrůst. Je to podobné, jako když si necháte nabarvit vlasy a pak máte odrosty.

Takže musíte k manikérce a požádat o doplnění znovu. A až odroste, tak zase. Pro některé ženy se z toho proto stává každotýdenní záležitost, která je stojí čas i peníze. Ale jiné řešení neexistuje, pokud se tedy gelových nehtů nechtějí zbavit natrvalo.

Samo-domo

Levnější, ale pracnější řešení je dělání si gelových nehtů vlastními silami doma. A stejně tak jejich doplňování. Ale ani to není úplně zadarmo. Nejprve si totiž musíte nakoupit základní vybavení, které může stát i docela dost peněz. Pak to chce velkou dávku trpělivosti a hodně šikovnosti. A možná i pomoc dalšího člověka, který vám nehty „doladí“ podle vašich představ.

Přečtěte si také Zajímavé tipy pro vaše nehty nebo Pořídili jste si tetování? Naučte se o něj pečovat.

Fotografie